Topuk Dikeni Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Topuk Dikeni Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Topuk dikeni kremi, bir çeşit tedavi metodudur. Rahatsızlığı olan kimselere basit bir çözüm sunabilme amacı taşımaktadır. Topuk dikeni ayak tabanındaki kasın topuk kemiğine bağlandığı bölgedeki kas ve tendon dokusundan meydana çıkan küçük yırtıkların ve deformitelerin giderek kireçlenmesi ve ayak tabanındaki plantar fasya tendonunun kısalması neticesinde meydana çıkar. Bilhassa ayağında basma meselesi olan kişilerde, şişman insanlarda, düztaban olanlarda, dik topuklu ayakkabı giyenlerde, ayakta çok fazla duranlarda, koşucularda, öğretmenlerde ve kadınlarda fazladan fazla görülür. En çok fazla 40-60 yaşları aralarında meydana çıkar. Kireçlenen bölge röntgen filimin de topuğun altından çıkmış bir diken benzeri göründüğü amaçlı yerine topuk dikeni denmiştir.

Topuk Dikeni Kremi Tarifi

Öncesinde gerekli olan malzemeleri temin edelim sonrasında kremin yapılışına geçelim: 1 tane katı olmayan lahana yaprağı, 1 yemek kaşığı domates ve 1 yemek kaşığı elma sirkesi gerekli malzemelerimiz bu denli. Anında kremimizin yapılışına hazırlanışına geçiyoruz lahana yaprağı içine 1 yemek kaşığı denli domates koyuyoruz. Fakat taze domates kullanmak mahaline domatesin tozunu kullanın. Şayet mümkün ise hazırlıklı domates çorbası da kullanabilirsiniz. Domates tozu tercihtendir. Üzerine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekliyoruz tamamı bu denli kremimizin hazırlıklı. Ayağınızı içine azıcık biberiye yağı eklediğiniz suda azıcık beklettikten daha sonra akşam ayağınızı bu lahana yaprağına sarın ve bir çorap giyin. 7 gün boyunca aksatmadan uygulamanız gerekmektedir. Gece sardıktan daha sonra sabaha denli çıkarmamanız gerekmektedir. Bilhassa yüzeysel olan, çok fazla derin olmamış çatlaklar amaçlı oldukça gösterişli olduğunu da hatırlatmak talep ediyorum. Topuk dikeni olup olmadığınızı erken kalktığınızda anlayabilirsiniz. Zira en çok fazla erken kendisini belirli eder ve uyandığınız anda ayağınızda şiddetli bir ağrı hissedersiniz. Ayak ağrıları uykuda topukta toplanır. Topuk dikeni tedavisinde ayak egzersizleri önerilir. Bu egzersizler mutlaka aksatmadan yapılmalı. Topuk dikeni terliği de mutlaka almanız gerekli olan ve etkisini en kısa sürede fark edeceğiniz bir ürün. Bu terlik 40-150 TL aralarında değişen ücretlerle satışa sunuluyor. Topuk dikeni amaçlı fizik iyileştirme de önerilir. Topuk dikeniz kremi amaçlı verilen tarif oldukça başarılı sonuçlar elde edildiği söylenmektedir bu kremi denemenizi öneri ediyoruz faydasını göreceksiniz emin olabilirsiniz.

Topuk dikeni fazladan fazla kimlerde görülür?
 • Sporcularda görülme olasılığı daha fazladır. Daha çok fazla koşucularda görülüyor.
 • Uzun süreli katı tabanda yürüyen, ayakta duran ya da merdiven çıkan kişilerde meydana çıkabiliyor.
 • Masa başı işi olan ve çoğunlukla oturarak çalışan kişilerde daha hızlı gelişebiliyor.
 • Kötü ayakkabı kullanımı topuk diken yapıyor.
 • Kilolu olanlarda meydana çıkabiliyor.
Topuk amaçlı krem kullanımı ve dikkat edilmesi gerekenler

Krem ağrı kesici değildir, iyileştirme edicidir. Onun amaçlı ilaç bitene kadar ağrım geçmedi diye tutmak gerekir. Genelde 20-25 günden daha sonra geçme oluyor. İlacın sonunda de olsa topu dikeni ağrınız geçer. Kullanımdan bir süre daha sonra deride soyulmalar olabilmektedir normaldir.

Topuk Dikeni Kremi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Dr Feridun Kunak Topuk Dikeni Tedavisi

Dr Feridun Kunak Topuk Dikeni Tedavisi

Ömer Coşkun Topuk Dikeni Tedavisi

Ömer Coşkun Topuk Dikeni Tedavisi

Topuk Dikeni Ameliyatı Sonrası

Topuk Dikeni Ameliyatı Sonrası

Suna Dumankaya Topuk Dikeni

Suna Dumankaya Topuk Dikeni

Topuk Dikeni Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Topuk Dikeni Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Feridun Kunak Topuk Dikeni

Feridun Kunak Topuk Dikeni

Topuk Dikeni Merhemi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Topuk Dikeni Merhemi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Topuk Dikeni Fizik Tedavi

Topuk Dikeni Fizik Tedavi

Topuk Dikenine Ne İyi Gelir?

Topuk Dikenine Ne İyi Gelir?

Eswt Topuk Testleri ve Uygulama Yöntemleri

Eswt Topuk Testleri ve Uygulama Yöntemleri

Topuk Dikeni Buz Tedavisi

Topuk Dikeni Buz Tedavisi

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6